Świąteczna historia dla dzieci

Już jesienią zaczynamy coraz intensywniej myśleć o prezentach, którymi obdarujemy najbliższych. Prezenty na święta dla dzieci – największe promocje mogą okazać się przyjemnym wprowadzeniem w świąteczną atmosferę i wspólne oczekiwanie na Wigilię i Boże Narodzenie. Właśnie w tym wypadku idealnie sprawdzi się jedna z nowszych pozycji J.K. Rowling dla dzieci, a mianowicie “Gwiazdkowy Prosiaczek”.

Poszukiwanie zaginionej zabawki

Jack jest małym chłopcem bardzo przywiązanym do swojej ukochanej zabawki, Daj Prosia. Pluszowa zabawka jest z nim przez cały  czas, towarzysząc mu w gorszych i lepszych chwilach. Jednym słowem, ich przyjaźń jest zupełnie niepowtarzalna. Kiedy więc tuż przed świętami Bożego Narodzenia okazuje się, że Daj Proś zniknął bez śladu, chłopiec pogrąża się w rozpaczy. Nic nie jest w stanie poprawić mu humoru i ugasić tęsknoty. Nie pomaga mu nawet to, że rodzice kupili mu nową zabawkę. W końcu jego ukochany Daj Proś był niezastąpiony. Tymczasem magia świąt doprowadza do cudu. Nowa przytulanka chłopca, Gwiazdkowy Prosiaczek, obmyśla bardzo brawurowy plan naprawienia całej sytuacji. Razem z nim Jack wyrusza w emocjonującą podróż, aby odnaleźć Daj Prosia. Ich wyprawa obfituje w szereg niesamowitych przygód, które porywają małych czytelników bez reszty.

Magią świąt w jednej książeczce

“Gwiazdkowy Prosiaczek” był pierwszą pozycją J.K.Rowling dla małych czytelników od czasów dwóch pierwszych części Harry’ego Pottera. Nie jest przesadą stwierdzenie, że wielu czekało na tę pozycję od lat. Autorka, jak zwykle, doskonale wie, jak stworzyć historię, która porwie najmłodszych. Cała historia jest nie tylko zabawna i pełna zwrotów akcji, ale też mocno wzrusza i zapewnia ogrom emocji. Świąteczna wyprawa w poszukiwaniu przytulanki może stać się cudownym preludium do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Mistrzostwo J.K. Rowling w tym wypadku polega również na tym, że potrafi ona pisać tak, aby zachwycone były zarówno małe dzieci, jak i ich rodzice. Lektura tej książki może zapewnić przyjemne przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia dla dzieci i dorosłych.

About the Author

You may also like these