Wyprawa do świata magii na święta

Prezenty na święta dla dzieci mogą okazać się niesamowitą wyprawą do nietuzinkowego świata magii i po latach być wspominane z nostalgią i ciepłem w sercu. Taką moc ma niepowtarzalna seria autorstwa Joanne Kathleen Rowling o Harrym Potterze. Siedem tomów, rozpoczynających się od “Harry’ego Pottera i Kamienia Filozoficznego”, to w tym wypadku zaproszenie w długą podróż, podczas której najmłodsi czytelnicy będą mieli okazję poznać wielu wspaniałych bohaterów i zafundować sobie mnóstwo emocji.

Pora przestać być mugolem

Harry Potter był jedenastoletnim chłopcem, kiedy dowiedział się, że jest czarodziejem. W przeciwieństwie do świata mugoli, świat magów jest zupełnie nieprzewidywalny i pełen niespodzianek, o czym wkrótce się przekona. Chłopiec rozpoczyna naukę w Szkole Magii i Czarodziejstwa i stopniowo poznaję prawdę o swoim pochodzeniu. Wbrew temu, co mówili mu wujkowie, jego rodzice nie zginęli w wypadku samochodowym, tylko zostali zabici przez groźnego czarnoksiężnika, Lorda Voldemorta. Ten sam mag usiłował zabić Harry’go, ale zaklęcie nie zadziałało i pozostawiło na jego czole tylko bliznę w kształcie błyskawicy.

Nauka w Hogwarcie

Tajemniczy zamek pełen ciekawych zakamarków i nietuzinkowych nauczycieli staje się ukochanym miejscem Harry’ego, gdzie poznaje przyjaciół. Jednocześnie każdy rok szkolny kończy się niebezpiecznym starciem z siłami zła. Jak się okazuje, Lord Voldemort wraca do sił i zrobi wszystko, aby ponownie spotkać chłopca, który kiedyś pozbawił go mocy. Całość zmierza więc do ostatecznego pojedynku, ale po drodze Harry przeżywa mnóstwo niesamowitych przygód. Seria ujmuje ciepłym poczuciem humoru, dowcipnymi dialogami i mądrością bijącą od najbardziej autorytatywnych nauczycieli. Dzieci mierzące się z powieściami J.K. Rowling po raz pierwszy szybko zaczną utożsamiać się z głównymi bohaterami, a silne emocje będą im towarzyszyły przez cały czas. Książki te warto przeczytać przed obejrzeniem świetnych ekranizacji, w których pominięto wiele wątków, a część nieco zmieniono.

About the Author

You may also like these